login:  hasło:

II Ogólnopolski Kongres Meblarski pt. "Polskie Meble - Konkurencyjna Polska"

19-09-2017

13 września 2017 roku w Poznaniu odbył się II Ogólnopolski Kongres Meblarski pt. "Polskie Meble - Konkurencyjna Polska".

Poniżej prezentujemy najciekawsze refleksje wynikające z Kongresu:

- W ubiegłym roku Pan Premier Mateusz Morawiecki deklarował na kongresie, że ma propozycje dla meblarzy a na tegorocznym Kongresie zaprezentowany został- program POLSKIE MEBLE.
- Musimy zdać sobie sprawę, że to nie produkcja daje dziś największe marże, dużo więcej jej jest na etapie bezpośredniego kontaktu z klientem i na etapie rozwoju produktu.
- Nowe pokolenie wchodzące na rynek pracy nie chce już pracować w zhierarchizowanej strukturze, chcą mieć pływ na to co robią, dlatego zamiast o pracownikach musimy mówić o Współpracownikach i to przez wielkie „W”. Tylko wtedy uzyskamy ich zaangażowanie i ponadprzeciętne efekty.
- Internet to wielkie wyzwanie naszych czasów, ale handel w Internecie to zupełnie inny model biznesowy niż dotychczas, trzeba testować i dobrze się przygotować.
- Potrzebujemy sojuszy i konsorcjów, które będą w stanie realizować projekty deweloperskie na świecie z pełnym wyposażeniem, a takie projekty może kredytować BGK.
- Musimy nauczyć się prezentować meble przez pryzmat korzyści, chociażby dobrego wpływu na zdrowie to niezbędny element budowania wartości dodanej do produktu, inaczej niż tylko jako sumę kosztów materiałów i robocizny.
-Grupa PFR oferuje szereg rozwiązań wspierających branżę meblarską, od instrumentów dotacyjnych, przez narzędzia finansowe, aż do usług doradczych i promocyjnych na rynkach zagranicznych.
Już wkrótce zaprezentujemy Państwu szerszy materiał dotyczący Kongresu oraz Targów Drema, Furnica oraz Sofab.